Cuma, 24 Ekim 2014 23:32

Vosvos'un Parası Yoksullara

Yazan
Öğeyi Oyla
(9 oy)

Güney Amerika ülkelerinden Uruguay'ın kendine has tarzıyla bilinen Devlet Başkanı Jose Mujica'nın 1987 model mavi Vosvos'una bir Arap şeyhi 1 milyon dolar önerdi. Busqueda dergisine konuşan 79 yaşındaki Mujica, "Önce teklifi pek önemsemedim. Sonra yeniden aradı. Ben de arabamı satmayı ciddi ciddi düşünmeye başladım" dedi.

vosvosfiyat

Görev süresi 1 Mart'ta dolacak olan Mujica, Bolivya'nın başkenti Santa Cruz'daki uluslararası bir zirve sırasında yapılan 1 milyon dolarlık öneriyi, 3 bacaklı köpeği Manuela'yı veterinere götürmek için arabaya ihtiyacı olduğundan geri çevirmiş. Halk arasında "Pepe" olarak tanınan Mujica, ileride arabasını satarsa parayı yoksul ailelere ev yaptırmak için kullanacağını da belirtti. Piyasa değeri sadece 2008 dolar olan araç karşılığında daha önce de Meksika Büyükelçisi Enriquez 4 adet 4x4 jip teklif etmiş. Devlet Başkanlığı Sarayı yerine köpekleri ve tavuklarıyla mütevazı çiftlik evinde yaşamayı tercih eden Mujica, suyunu kuyudan çekiyor, eşi de çiçek yetiştirip satıyor. "Dünyanın en yoksul devlet başkanı" olarak da tanınan Mujica, 2010'da kişisel servetini bin 800 dolar olarak açıklamıştı.

Okunma 7544 defa

Ortam

1 yorum

  • Yorum Linki Cüneyt Özer Cumartesi, 06 Ağustos 2016 09:06 yazan Cüneyt Özer

    Pepe 2016 yılında Türkiye'ye geldi ve ben kendisi ve eşiyle ile yüzyüze tanışma fırsatı buldum. Mükemmel bir insan. Yaklaşımı bizlere karşı çok ılımlıydı. Sağolsun o an yanım şapkam vardı ve o güzel Pepe temalı imzasını şapkamın orta yerine kondurdu. Şapkam şu an evimin girişinde asılı.

Yorum eklemek için giriş yapın

Facebook Sayfamız

Twitter Vosvos Türkiye

Google+ Sayfamız