Salı, 25 Şubat 2014 09:22

Vosvoscu Vosvos Çalarsa!

Yazan
Öğeyi Oyla
(14 oy)

İstanbul'dan çaldığı 1963 model Vosvos'u Ereğli'de kendisine ait inşaatın zemin katında etrafına duvar örerek saklayan T.O., polis tarafından yakalandı. Duvarın balyozla kırılmasıyla ulaşılan otomobil sahibine teslim edildi.

Hatay'da oto yedek parça dükkanı işleten 42 yaşındaki Veli Çiftçi'nin, İstanbul Ataköy'deki oto tamirhanesine götürdüğü 1963 model Volkwagen otomobili, geçen Eylül ayında çalındı. Veli Çiftçi, Ankara, İstanbul gibi büyük şehirlerdeki oto yedek parça dükkanı işletmecilerine durumu anlatıp aracına uygun yedek parça isteyen olduğunda kendisine haber verilmesini istedi. Önceki gün Ankara'daki bir yedek parça dükkanı işletmecisi Veli Çiftçi'yi arayarak Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde oturan T.O.'nun 1963 model Vosvos'u için yedek parça aldığını söyledi.

Veli Çiftçi, bir arkadaşıyla Ereğli'ye gelip daha önce Vosvos gezilerinden tanıdığı T.O. hakkında polise ihbarda bulundu. Polisin, Veli Çiftçi'yi de yanına alarak yaptığı takip sonucu T.O., kendisine ait inşaat halindeki 2 katlı binanın zemininde otomobile parça takmaya çalışırken yakalandı. T.O., gözaltına alınırken araç inşaatın dış duvarının balyozla kırılmasıyla dışarıya çıkarıldı.

Vosvos, çekici ile İlçe Emniyet Müdürlüğü otoparkına götürülüp sahibine teslim edildi. Veli Çiftçi, "Eylül ayında çalındı. Biz polis tarafından çekildiğini düşünüyorduk. Ama çalınmış. Çalan kişiyi tanıyorum. Alışveriş yapıyorduk. Arabayı görünce plan yapmış ve çalmış. İnşaata saklamış. Aracın üzerine duvar örmüş. Aracı hapsetmiş" dedi.DHA

Okunma 15642 defa

Ortam

Bu kategoriden diğerleri: « Hurda Teşviği 2014'de Tahtadan Vosvos »

1 yorum

  • Yorum Linki selim öztürk Çarşamba, 04 Haziran 2014 23:26 yazan selim öztürk

    zonguldaklı vede bir volkswagen sevdalısı olarak bu olay tüm zonguldaklı vosvos cu arkadaşlarımı ve beni gercekten üzmüştür ilimizin böyle adi bir olayda adı gecmesi ve bir başkasının malını ne olursa olsun calınması bizi üzmüştür zonguldak zon vos cular olarak lanetle kınıyorum

Yorum eklemek için giriş yapın

Facebook Sayfamız

Twitter Vosvos Türkiye

Google+ Sayfamız