× Sohbet

Vosvos alırken dikkat edilmesi konular

7 yıl 4 ay önce #2315 Yazan: trkmn06
Vosvos alırken dikkat edilmesi konular, trkmn06 tarafından oluşturuldu
Arkadaşlar iyi forumlar. Üniversite öğrencisiyim. Araba almak istiyorum. İlk arabamıda vosvos olarak seçtim. Fakat beni korkutan sebepler var. Daha önce tecrübem yok. bütçem max. 15 - 16. Bu fiyata alacağım araç beni yarı yolda bırakmasından korkuyorum. Sizlerin düşüncesini almak istedim. Şayet öneriyorsanız alırken nelere dikkat etmeliyim, (ankarada yaşıyorum)nereye göstermeliyim, yakıt tüketimi nasıl , kışın neler yapmalıyım , kullanırken nelere dikkat etmeliyim bu gibi genel bi yardıma ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.:)

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

7 yıl 4 ay önce #2316 Yazan: VosVos
VosVos tarafından Vosvos alırken dikkat edilmesi konular konusunda yanıtlandı
Merhaba,şimdiden aramıza hoşgeldin :)
Öncelikle araba almanda ki amaç nedir? Ayağını yerden kessin, az masrafla çok yol yapayım, işimi halletsin düşüncesinde isen vosvos sana uygun olmaz,zira vosvos yeni nesil araçlara göre çok yakar, masraf açar ve zamanının çoğunu sanayide geçirir.Ancak 2.araç olarak kullanabilirsin.
Onun dışında vosvosu bu dezavantajlarına rağmen istiyorsan, en güzeli almadan önce ustasına göstermektir.Ankara vosvos açısından çok verimli bir şehir, usta konusunda da sıkıntı çekmezsin.Beğendiğin bütçene uygun vosvosu ustaya göstererek alman yararına olacaktır.
Her zaman kaportası düzgün olan vosvosu tercih etmen hem maddi olarak iyidir hemde sanayide geçireceğin vakti azaltır :)
Ustalar bölümünden Ankara'da olan ustalardan birine gösterebilirsin.Açıkcası ilk kez alacaksan ustaya göstermekten başka çaren yok zira şurasına bak demekle seni yanıltmış oluruz :)
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: trkmn06

7 yıl 4 ay önce #2317 Yazan: trkmn06
trkmn06 tarafından Vosvos alırken dikkat edilmesi konular konusunda yanıtlandı
cevabınız için teşekkür ederim. hoşbuldum :) . açıkçası çocukluktan beri istediğim bir araç. Ve aslında hem ayağımı yerden kessin hem az yaksın hemde sevdiğim araç olmasını isterim. Lpg takıldığında 0.20Tl tüketimi oluyormuş. Bunu ilk duyduğumda çok sevindim. Öyle olmuyor mu? Ayrıca sanayi masrafları neler mesela ? Kışlık bakıma sokmak yeterli olmaz mı? Bunu sorma sebebim okulumdan dolayı sanayide o kadar vakit geçiremeyecek olmam.

7 yıl 4 ay önce #2318 Yazan: VosVos
VosVos tarafından Vosvos alırken dikkat edilmesi konular konusunda yanıtlandı
Karar vermişsin sanırım vosvos alacaksın :)
LPG ile ortalama 25krş yakar vosvoslar.Sadece bakım ile de geçebilir ama geçmeyebilir de :) Unutma ki ortalama 40yaşında bir araç.Şu anda bir motor yapmak ortalama 3000TL civarında.Sana çıkartacağı ekstra masraflarda cabası; alt takım,şanzıman,kaporta vs. Bunlar kesin olacak diye bir kural yok tabi ki ancak kötüsünü biz söyleyelim karar senin :)

7 yıl 4 ay önce #2319 Yazan: trkmn06
trkmn06 tarafından Vosvos alırken dikkat edilmesi konular konusunda yanıtlandı
anladım çok teşekkür ederim :)

5 yıl 6 ay önce #2457 Yazan: vosvoscubaha
vosvoscubaha tarafından Vosvos alırken dikkat edilmesi konular konusunda yanıtlandı
masrafı çok oluyor anladığım kadarıyla :D

5 yıl 6 ay önce #2459 Yazan: vosvoscubaha
vosvoscubaha tarafından Vosvos alırken dikkat edilmesi konular konusunda yanıtlandı
Faydalı başlık, faydalı bilgiler mevcut. Takipteyim :)

5 yıl 3 ay önce #2614 Yazan: cihovos
cihovos tarafından Vosvos alırken dikkat edilmesi konular konusunda yanıtlandı
Vosvosu alıp sonradan toplamayacaksanız işinize yarayacak bilgiler. Ama yok ben vosvosu bozuk hurda bir şekilde alacağım diyorsanız pek işinize yaramayacak olan bilgiler gibi :D

Geliştiren: Kunena forum