× Motor Şanzıman Mekanik

Otomatik Vites

11 yıl 3 ay önce #289 Yazan: RedKit
RedKit tarafından Otomatik Vites konusunda yanıtlandı
yenı araclardakı otomatık vıteslerde d1 ve d2 gıbı vıtesler vardır bılırsınız. buna aynı prensıp 1 vıtese taktıgınızda ıkı dıslı calısıyor 1. ve 2. vıtes valısıyor yanı sehır ıcınde bu vıtesı kullanıyorsunuz. yada aracınız yuklu ıken oyle dıyelım dıger vıtestede 3. ve 4. vıtes dıslılerı var bunuda sehır dısında kullanıyorsunuz. bunun dısında vıtes degısımlerı aynı otomatık vıteslı araclardakı gıbı debrıyajsız gerceklesıyor.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

11 yıl 4 hafta önce #489 Yazan: vertarus
vertarus tarafından Otomatik Vites konusunda yanıtlandı
Evet Yunus bey süleyman ustayla çalışmaya başladım hatta benim akrabam bile çıktı ancak şöyle bir sıkıntı var travosa bir arkadaşımın facebook u dolayısıyla üye olma fırsatı buldum hatta caferimin fotoğrafını bile yükledim ancak anında silindi ben trabzonda bir vosvos derneği olduğuna bile inanmamıştım tekrar ilgilinize teşekkür ederim... bu arada muharrem usta nerde ?

11 yıl 3 hafta önce #490 Yazan: Plaka61
Plaka61 tarafından Otomatik Vites konusunda yanıtlandı
Selamlar..Forumları sürekli takip edemiyorum..Malum iş hayatı...Travosa yüklemiş olduğunuz fotoğraflar silinmiş ise mutlaka size bilgilendirici bir mesaj gönderilmiştir...Sadece aracınızın resmini göndermiş iseniz ilgili albüme eklenmiştir..E haliyle aynı fotoğraftan iki tane olmaması için sizin gönderdiğiniz silinmiştir..Travos resmi bir dernektir..Benim cep telefonum 0537 276 57 54 arayabilirsiniz tanışmış oluruz..Muharrem amcanın yerine gelince ayasofyada eski fuar alanı karşısında dükkanı..

11 yıl 3 hafta önce #491 Yazan: vertarus
Pekala öyle diyorsanız öyledir.. sizinle kısa bir zaman içerisinde irtibata geçeceğim tekrar teşekkür ederim...

10 yıl 11 ay önce #637 Yazan: vertarus
Arkadaşlar uzun bir arayıştan sonra trabzonda otomatik şanzıman bulamadığımı size açıklamak isterim bulunduğunuz ilde yada nerde yaptırabileceğimi biliyorsanız bana iletebilir veyahut beni yönlendirebilirmisiniz tekrar teşekkür ederim..

10 yıl 11 ay önce - 10 yıl 11 ay önce #638 Yazan: İRİ
İRİ tarafından Otomatik Vites konusunda yanıtlandı
Trabzon'da otomatik vosvos kullanan, ismini şu anda hatırlayamadığım bir eczacı var. Yanlış bilmiyorsam yirmi küsür yıldır faal olarak günlük kullanmakta. Konu hakkında ondan da bilgi alabilirsin. Ara sıra Muharrem Usta'ya uğrar. Muharrem Usta'nın adrese gelince Demokrasi Sk. Yenimahalle Trabzon diyebiliriz. Dükkanın dışında herhangi bir tabela yok yalnız. Yunus da konu hakkında yardımcı olacaktır.

10 yıl 11 ay önce #645 Yazan: vertarus
Hmm Muharrem ustanın yerini biliyorum yunus beyle de iletişime geçmedim.. bakayım bulabilecek miyim? ona bir sorarım çok teşekkür ederim...

10 yıl 2 ay önce #1286 Yazan: olgunc
olgunc tarafından Otomatik Vites konusunda yanıtlandı

vertarus Yazan:: Arkadaşlar size bir soru sormak istiyorum yeni bir 1303üm oldu ancak manuel vitesini otomatik yapmak istiyorum yapmak istediğim en radikal değişikliğin bu olmasını istiyorum sizce yapılabilirmi yapılabilirse nerde yaptırabilirim ustası otomatik şanzıman nerde bulunur..? şimdiden teşekkürler...

Merhaba arkadaşım,
Otomatiğe çevirebildin mi acaba?
Ben de 1974 1303'ümü yıllar önce otomatiğe çevirdim, büyük bir keyifle kullandım ve emin ol otomatiğe çevirmek hiç zor değil(parça maliyetini düşünmezsek). Şanzıman ve gerekli parçaları bulman yeterli. Bu foruma yeni üye olduğum için şimdi gördüm ve mail atıyorum.

Bu arada ailem Giresun'da yaşıyor, malum Trabzon havaalanını kullanıyorum, tanışmak isterim,

4 yıl 2 ay önce #2636 Yazan: Proges
Proges tarafından Otomatik Vites konusunda yanıtlandı
Merhaba , Dunya da toplam 246 adet otomatik vites vosvos uretilmistir. Bir ornegini ben kullanmaktayim. Meraklilari icin bilgi ; debriyaj yok . 3 vites . Yerleri alisageldigimiz gibi degil , 1. Vites :duz vitesteki 2.vites yerinde , 3. Vites ise duz vitesteki 4. Vites yerinde . A150 mercedes benzeri bir sanzuman.
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: olgunc

4 yıl 2 ay önce #2637 Yazan: olgunc
olgunc tarafından Otomatik Vites konusunda yanıtlandı
Otomatik vosvosu olan ve/veya otomatik vosvoslara gönül verenleri facebook grubumuza davet ediyoruz.
www.facebook.com/groups/354698024965842/
Umarım admin bu paylaşımıma izin verir; zaten sayımız çok az :) Türkiye'de 20/25 civarı otomatik vosvos var.

Geliştiren: Kunena forum